Posted by on 28 lipca 2017

Dnia 5 sierpnia 2017 r. w godzinach od 11:00 do 15:00 na rynku w Opolu, obok Urzędu Miasta, odbędą się bezpłatne badania dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz dla młodzieży, w celu określenia stanu ich zdrowia pod kątem wad postawy. Badanie trwające kilka minut przeprowadzą doświadczeni fizjoterapeuci ze szpitala Vital Medic w Kluczborku.

Przesiewowe badania mają na celu wzmocnienie czujności rodziców, którzy otrzymają informację od fizjoterapeuty o stanie zdrowia ich dziecka oraz wskazówki do dalszego działania.

Dzięki przekazanej wiedzy w zakresie postawy, rodzice będą mogli bezpośrednio wpłynąć na zmniejszenie problemu wad postawy u swoich dzieci.

Badania przesiewowe są organizowane w ramach realizacji, w partnerstwie ze szpitalem Vital Medic w Kluczborku oraz z Politechniką Opolską, PROGRAMU WCZESNEGO WYKRYWANIA I ZAPOBIEGANIA WAD POSTAWY U DZIECI.

Inauguracja programu odbędzie się przy okazji organizacji VITAL MEDIC CUP I Ogólnopolskiego Turnieju Tenisa Lekarzy w Opolu, który promuje powyższy program w ramach akcji LEKARZE DZIECIOM.

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców z dziećmi oraz młodzież z podpisaną przez prawnych opiekunów zgodą na badanie.

Pobierz (PDF, 226KB)